Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

SIATKARZE Z KOPERNIKA NAJLEPSI W POWIECIE

 

18 stycznia 2018 r. podczas Licealiady w piłce siatkowej  reprezentacja chłopców z „Kopra” zdeklasowała rywali i uzyskała awans z I miejsca do dalszych rozgrywek rejonowych.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Zebranie z rodzicami

 

Zebranie z rodzicami odbędzie się 16 stycznia 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00.

 

Zapraszamy!

Orszak Trzech Króli

Kolejny raz aktorzy teatru Twarze z I LO uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, współtworząc tradycję jasełkowego misterium w Będzinie. Nasi uczniowie odegrali mansjon II, który przedstawiał gospodę, mającą symbolizować obżarstwo, chciwość i nieczystość. Scena znajdywała się przy kościele św. Brata Alberta w Będzinie.
W spektaklu wystąpili: Michał Kałuża jako Gospodarz, Kinga Lazar jako Gospodyni. Paulina Czerwińska i Alicja Galeja wcieliły się w role uczestników biesiady, a Edyta Gęgotek – grająca Cygankę, zachęcała wszystkich przechodzących w orszaku do pozostania w niezwykłej gospodzie, natomiast Mateusz Pawłowski – jako Diabeł – kusił zabawą.

Czytaj więcej...

Poczuć się jak prawdziwy chemik – zajęcia laboratoryjne w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego

9 stycznia uczniowie klas III-ich realizujący rozszerzenie z chemii w ramach współpracy z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Chemii uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Każdy z uczniów mógł samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, wykorzystując przygotowane przez pracowników uczelni karty ćwiczeń. Nad pracą uczniów czuwali p.dr Katarzyna Serafin i p.dr Robert Skorek, którzy bardzo chętnie służyli pomocą „młodym chemikom”.

Czytaj więcej...

Koncert Noworoczny

Społeczność Szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

serdecznie zaprasza 18 stycznia 2017 r. o godz.17.00

na Koncert Noworoczny.

Koncert rozpocznie się występem chóru Parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi, pozostałymi wykonawcami będą absolwenci, przyjaciele i uczniowie I LO.

VI Noworoczny Koncert Talentów

Szanowni Państwo! 

Nowy Rok pragniemy powitać uroczyście, aby nadchodzące dni były pełne radości, pasji i szczęścia. Będzie nam szczególnie miło zaprosić uczniów i nauczycieli do udziału w:

VI NOWOROCZNYM KONCERCIE TALENTÓW

który odbędzie się 18 stycznia 2018 r. o godzinie 11.30

w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika

w Będzinie

Attachments:
Download this file (karta_zgłoszenia.doc)Karta zgłoszenia[ ]32 kB

Czytaj więcej...

Podkategorie