Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

II Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich

W dn.6.XI.2017 r. dwie drużyny debat oksfordzkich – złożone w większości z uczennic i uczniów klas pierwszych uczestniczyły w II Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez Koło Naukowe Debat Oksfordzkich Wydziału Prawa UŚL oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice.

Drużyna w składzie: Agata Pytlik, Przemysław Jankowski, Dawid Tomczyk i Karolina Krzykawska zakwalifikowała się do finału debat, który odbędzie się w grudniu. Równie dzielnie spisała się drużyna w składzie: Małgorzata Sączewska, Mateusz Pawłowski, Jakub Kasperkiewicz, Marcel Bargieł. Debatanci zmierzyli się z tezami dotyczącymi strefy Schengen, ustawy dekomunizacyjnej i wprowadzenia systemu prezydenckiego w Polsce.Tezy finałowe poznamy na tydzień przed Turniejem. Trzymamy kciuki za zwycięską drużynę.