I b WYGRAŁA - konkurs „Matematyka bez granic” rozstrzygnięty

Znane już są wyniki międzynarodowego konkursu „Matematyka bez granic” (tutaj sprawdź wyniki). Uczniowie klasy Ib (w konkursie biorą udział wszyscy uczniowie danej klasy) z naszej szkoły zajęli 1 miejsce w rejonie wschodnio-śląskim i tym samym 7 miejsce w województwie śląskim pozostawiając w tyle pozostałe szkoły zagłębiowskie z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.
Kl. Ib jest klasą sportową. A zatem uczniowie świetnie łączą wysiłek fizyczny i umysłowy osiągając sukcesy zarówno naukowe jak i sportowe.

Młodzieży serdecznie gratulujemy i wierzymy, że w przyszłości będą osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Mamy nadzieję, że w następnych latach kolejne klasy pierwsze dołączą do listy zwycięzców konkursu „Matematyka bez granic” (klasa Ib nie jest jedyną klasą z naszego liceum, która odniosła tak prestiżowy sukces).