Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Tytuł Liderki 2012 dla naszej Kamili

W sobotę korbowicze spotkali się w katowickim kinie Rialto na gali podsumowującej Korbę 2012. Wręczono dwie nagrody specjalne i pięć nagród głównych. Docenione zostały projekty własnego pomysłu, które młodzi ludzie realizowali w swoich lokalnych społecznościach.
Nagrodę specjalną i tytuł liderki 2012 zdobyła nasza uczennica Kamila Dróżdż z Będzina. Uczennica klasy maturalnej I LO im. M. Kopernika założyła Stowarzyszenie Umarłych Artystów.

To nic innego, jak nocny klub dyskusyjny, w którym brali udział gimnazjaliści. - Nocą dyskutowaliśmy na cztery tematy: czas, pogoda, śmierć i pryzmat, ale podczas spotkań pojawiały się kolejne - opowiada Kamila. - W ramach projektu był też wyjazd integracyjny w góry. Ale najfajniejsze jest to, że stowarzyszenie działa dalej, a jego członkowie chcą się spotykać raz w miesiącu - cieszy się. Kamilę do wzięcia udziału w Korbie zachęciła koleżanka. - Nie żałuję, bo sporo się nauczyłam - mówi licealistka, która wie też, co chce robić w przyszłości. - Interesuję się filmem, będę zdawać do szkoły filmowej - zapowiada Kamila.

Pełny tekst artykułu jest dostępny tutaj