Stypendia Powiatu Będzińskiego

14 grudnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbyło się wręczenie stypendiów Powiatu Będzińskiego dla Najzdolniejszych Uczniów i Studentów – Mieszkańców Powiatu Będzińskiego za osiągnięcia w roku 2014/2015. Starosta Będziński pogratulował stypendystom otrzymanego wyróżnienia, które jest wynikiem wytężonej i długotrwałej pracy w dążeniu do założonego celu oraz rozwijania pasji. Podkreślił także ogromną rolę rodziców, kadry pedagogicznej oraz trenerów, których zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do osiągnięcia sukcesów ich dzieci, uczniów i studentów.

Uroczystość miała również swój akcent muzyczny w wykonaniu chóru Stella Copernicus z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie pod dyrekcją Pani Karoliny Ryczek, studentki Akademii Muzycznej w Katowicach i również tegorocznej stypendystki Powiatu Będzińskiego. Artystycznych wrażeń dostarczyło zgromadzonym gościom  również trio skrzypcowe w składzie Faustyna i Bernadetta Trzcionka oraz Alicja Wójcik. Młode i utalentowane skrzypaczki wykonały m. in. przepiękny utwór „Hallelujah” Leonarda Coena.

Stypendyści Powiatu Będzińskiego dla Najzdolniejszych Uczniów
– Mieszkańców Powiatu Będzińskiego.

w dziedzinie nauki:

Michał Machura

Klaudia Sibielak

Milena Korusiewicz

Sebastian Krajewski

Piotr Szczepańczyk

w dziedzinie sportu:

Mateusz Wikło

Mariusz Samborski

Anna Krzywda

w dziedzinie kultury i sztuki:

Krystian Machura

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.