DWÓCH LAUREATÓW w XX Konkursie Wiedzy Technicznej

Uczniowie naszej szkoły – Andrzej Deja, Sebastian Krajewski, Kamil Picheta w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w XX Konkursie Wiedzy Technicznej.
Ta cykliczna impreza, organizowana przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, ma na celu zainteresowanie uczniów szkół  ponadgimnazjalnych szeroko rozumianą techniką oraz promowaniem wśród młodego pokolenia korzyści płynących z wyboru przedmiotów ścisłych na egzaminie maturalnym. Celem tego konkursu jest także doskonalenie umiejętności dostrzegania, obserwowania i analizowania zjawisk otaczającego nas świata.

O udział w uczelnianym etapie XX Konkursu Wiedzy Technicznej walczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego i małopolskiego. Po szczęśliwym przebrnięciu eliminacji szkolnych do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 69 osób z 24 szkół. To właśnie ci młodzi ludzie przystąpili w dniu 23 marca br. do rozwiązywania testu konkursowego, w którym trzeba było zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu matematyki, fizyki, informatyki a nawet rysunku technicznego.
Aktualnie XX edycja Konkursu Wiedzy Technicznej jest rozstrzygnięta i  nagrody rozdane. Dla naszej szkoły to kolejny SUKCES. Tym razem Andrzej Deja, Sebastian Krajewski znaleźli się w zaszczytnym gronie LAUREAYÓW KONKURSU!

Serdecznie gratulujemy i już czekamy na kolejną edycję!