Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Finał I Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich. "Złoty Argument 2016" organizowanego przez WSB w Dąbrowie Górniczej 14.06.2016 r.

Szkolna drużyna debat w składzie:
Jakub Dworczyk - kl.1e
Piotr Paciej - kl.I a
Dawid Tomczyk - kl.1 e
Jakub Ziębiński - kl.1e
uczestniczyła w Finale debat. Nasza młoda drużyna zmierzyła się z wytrawnymi”debatowiczkami i debatowiczami z IV LO im.S.Staszica w Sosnowcu w półfinale i II LO im.S.Wyspiańskiego w Będzinie - w finale.

Najpierw wszystkie zespoły debatowały w ramach eliminacji na temat: „Państwo powinno budować tanie mieszkania na wynajem”. Wszystko rozstrzygnęło się podczas debat finałowych, których temat brzmiał: „Wolność słowa powinna być ograniczona, by nie obrażać uczuć religijnych”.

Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Udział w Finale był wielkim sukcesem drużyny, która bez większego  przygotowania  sformowała się w maju br. Cenne uwagi  i zachęty znakomitych Marszałków  Debaty i równie cenne Rady Mędrców ,doświadczenia zdobyte w debatowaniu z mistrzami zachęciły drużynę do dalszej walki i doskonalenia w nowym roku szkolnym.

Grażyna Szewczyk-opiekunka drużyny