Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Kamili kilka słów o filmach

 

Zdecydowałam się na podjęcie tematu narkomanii ze względu na Festiwal Filmów Społecznych "Stop narkotykom". Na początku nie wiedziałam, jak podejść do problemu. Nie chciałam kręcić materiału fabularnego z dwóch powodów: nie mam w tej kwestii... doświadczenia, mój obraz mógłby być przekłamany, a po drugie jestem pasjonatką dokumentu. Cud sprawił, że po wielu poszukiwaniach w gronie bliższych i dalszych znajomych znalazła się niezwykła osoba. To jej - mojej cichej bohaterce zawdzięczam podróż do nieznanego mi świata bólu i pragnień. Historia, którą opowiada w filmie "30 tabletek g..." zdarzyła się naprawdę. Nie jest sloganem propagandowym, jest niepodważalnym świadectwem zdarzeń. Podczas realizacji filmu niejednokrotnie czułam dreszcze.

Ta opowieść oraz mój poprzedni projekt zrealizowany w ramach Przedszkola Filmowego zostały nagrodzone podczas VI Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich "Albatrosy".
Film "Szefowa" zrealizowałam w ramach warsztatów przy Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest to portret nietuzinkowej ekspedientki. Jej silna osobowość wybija się na tle wielu straganów miejskiego targowiska.
Cieszę się, gdy ludzie oglądają moje filmy. Jeszcze bardziej, gdy wyrażają o nich szczerą opinię, dyskutują. Ciągle poszukuję wiedzy, aby przedstawiać historie w sposób znośny dla odbiorców. Jestem na samym początku drogi i chciałabym poruszyć jeszcze wiele tematów.
Projekty można obejrzeć na stronie: www.kamiladrozdz.cba.pl