Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

I miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej

„Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.” – Ludwig Wittgenstein
15 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej pod honorowym patronatem Jadwigi Wiśniewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Arkadiusza Watoły Starosty Będzińskiego, który odbył się w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie. W recytacji w języku angielskim naszą szkołę reprezentowali: Laura Majka, Dawid Tomczyk, Przemysław Jankowski i Jakub Ziębiński oraz w języku rosyjskim Krystian Machura.

Tegoroczna edycja cieszyła się jak zawsze dużym zainteresowaniem, do konkursu przystąpiło ponad 40 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Będzińskiego, którzy to recytowali utwory takich autorów jak Fridrich Schiller, Aleksandr Puszkin, czy William Szekspir. I miejsce za recytację w języku rosyjskim zdobył Krystian Machura, który zaprezentował fragment poematu Aleksandra Puszkina „Rusłan i Ludmiła”. W tegorocznej edycji konkursu ufundowana została, przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską, specjalna nagroda Grand Prix – wyjazd studyjny do Brukseli. Nagroda Grand Prix decyzją jury została przyznana Krystianowi Machurze za interpretację utworu oraz za propagowanie literatury obcojęzycznej i rozwijanie swojej pasji, którą jest język rosyjski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!