Podium w XVI Zagłębiowskim Konkursie Matematycznym

W dniu 12.04.2017 roku odbył się XVI Zagłębiowski Konkurs Matematyczny w VI LO w Sosnowcu. W konkursie wzięły udział cztery drużyny z naszej szkoły: Mateusz Pich i Paulina Gawor z 1a; Adrian Magiera z 1e i Julia Szafraniec z 1c; Paulina Armatys i Aleksandra Laber z 2a oraz zwycięzcy Weronika Sobczyk i Piotr Sobczyk. Weronika i Piotr zajęli III miejsce, pokonując ponad 30 dwuosobowych drużyn z liceów ogólnokształcących z Zagłębia Dąbrowskiego i okolic. Konkurs składał się z IV etapów. Do III etapu zakwalifikowały się trzy drużyny z naszej szkoły. To ogromny sukces! Cieszymy się, że nasi uczniowie z roku na rok zajmują wysokie miejsca w różnych konkursach matematycznych.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój naszych uczniów!!!