Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

I WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI św. JANA PAWŁA II

W dniu 19 maja 2017r.  uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim św. Jana Pawła II w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. Honorowy  patronat nad konkursem objęli Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer i Posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Niespodzianką było pojawienie się na uroczystości Arturo Mari - wieloletniego przyjaciela i fotografa Jana Pawła II. Konkurs odbywał się w gościnnych murach Muzeum Monet i Metali.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Adama Urbańczyka w konkursie literackim

Adam Urbańczyk, uczeń klasy IId, po raz kolejny potwierdził swój talent literacki! Otrzymał wyróżnienie w konkursie na recenzję „Punkt krytyczny” zorganizowanym przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego. Patronat honorowy nad konkursem objął dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Krzysztof Jarosz. Celem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego jest promocja czytelnictwa i aktywności krytycznoliterackiej ze szczególnym uwzględnieniem popularyzacji literatury najnowszej.

Czytaj więcej...

Piłka nożna - kolejne rozgrywki

 

W dniu 31.05 w półfinałach wojewódzkich zmierzyliśmy się z drużynami z Sosnowca, Zawiercia i Częstochowy. Po niezwykle zaciętych meczach, żeńskiej i męskiej reprezentacji naszej szkoły udało się wywalczyć III miejsce. Gratulujemy, chociaż czujemy lekki niedosyt ;) za rok ruszymy na podbój Częstochowy :) 

 

Czytaj więcej...

Zwycięskie rozgrywki w piłkę nożną

 
W dniu 29.05 na boiskach CESiRu w Dąbrowie Górniczej żeńska i męska  reprezentacja naszej szkoły zmagała się  w rozgrywkach 1/4 województwa. Po zaciętej walce obie nasze drużyny zajęły I miejsce, pokonując dąbrowskie szkoły i tym samym wywalczyły sobie udział w półfinałach województwa.
 
Gratulujemy i czekamy na więcej :))
 

Matematycznych sukcesów ciąg dalszy… w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2017"

Kangur matematyczny

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2017", w którym wzięło udział 17 uczniów naszego liceum.

Wyróżnienia otrzymali:

W kategorii STUDENT I – Filip Kołomyjec i Piotr Sobczyk z klasy II a

W kategorii STUDENT II - Andrzej Deja z klasy III a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  Więcej na stronie www.ssodelta.edu.pl/

Finał Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich

W dniach 21-23.04.2017 w Poznaniu drużyna debatancka w składzie Piotr Paciej, Przemek Jankowski, Kuba Ziębiński, Dawid Tomczyk oraz Jakub Dworczyk wzięła udział w fazie finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Drużyna zmierzyła się z najlepszymi szkołami z całej Polski. Przygotowania wymagały opanowania techniki przemawiania oraz sporej wiedzy z dziedzin takich jak prawo, filozofia, technologia, geopolityka czy teologia. Drużyna uczestniczyła również w warsztatach debatowych, na których dowiedzieliśmy się, które aspekty  przemów powinniśmy doskonalić. Uczestniczyliśmy także jako publiczność w debacie finałowej  zwycięscy debat - VI LO w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie sukcesy matematyczne w Mistrzostwach Szaradziarskich

13 marca 2017 roku dwunastu uczniów z klasy 2a i 1a uczestniczyło w "Mistrzostwach Szaradziarskich" - Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Logicznym. Konkurs ten, w grupie wiekowej naszych uczniów, pisało ponad 120 zdolnych, młodych matematyków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ale przede wszystkim wygranym i wyróżnionym. WERONIKA SOBCZYK zajęła III miejsce w Polsce, MIKOŁAJ LASSOTA zdobył wyróżnienie.


Życzymy dalszych sukcesów!