Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

ERASMUS + POLSKA, HISZPANIA, FRANCJA

Czas na podsumowanie

Zakończyliśmy właśnie realizację dwuletniego projektu pt: Ewolucja pozyskiwania i wykorzystywania róźnych źródeł energii”, w którym udział wzięły 3 szkoły :

  • I LO im.Mikołaja Kopernika w Będzinie (Polska)
  • IES Galileo Galilei w Puertollano (Hiszpania)
  • Lycée Clemenceau w Chantonnay (Francja)

Czytaj więcej...

Erasmus plus - wizyta w Hiszpanii

 

Nasz dwuletni projekt Erasmus Plus dotyczący różnych źródeł pozyskiwania energii dobiega końca. W sobotę, 30 stycznia grupa młodzieży wróciła z tygodniowego pobytu w Puertollano w Hiszpanii, gdzie byli goszczeni przez swoich partnerów.

Czytaj więcej...

Pierwszy rok projektu już za nami

W dniach 16-20 września 2015 w Chantonnay we Francji odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy rok współpracy pomiędzy naszym liceum a liceami Galileo Galilei z Puertolanno i Georges Clemenceau w Chantonnay w ramach projektu Erasmus + .
Na spotkaniu ustalono harmonogram działań na rok 2015/2016. Opracowano programy kolejnych wizyt - grupy francuskiej w Polsce (03-09.10.2015) oraz grupy polskiej w Hiszpanii (styczeń 2016). Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, było okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń.

Czytaj więcej...

Hiszpanie w Beskidach

W poniedziałek spędziliśmy kolejny dzień wymiany w Międzybrodziu Żywieckim. Dzień rozpoczął się od wizyty w elektrowni szczytowo-pompowej znajdującej się 50 metrów pod powierzchnią ziemi. Ponieważ pogoda dopisywała wjechaliśmy kolejką na gorę Żar, z której można podziwiać malowniczą panoramę Beskidu Żywieckiego. Po południu zwiedzaliśmy okolice Szczyrku ze sławną skocznią Małysza. Wieczorem przejechaliśmy jeszcze głównymi ulicami Katowic.

To be continued…………