Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

CHEDER - przestrzeń edukacji społecznej

    Od kwietnia bieżącego roku uczniowie  liceów ogólnokształcących w powiecie będzińskim uczestniczyli w warsztatach „CHEDER - przestrzeń edukacji społecznej” organizowanym przez Fundację Brama Cukermana. Analizując różne teksty kultury o tematyce historycznej i społecznej odkryliśmy nieznaną nam dotąd historię losów mieszkańców przedwojennego Będzina. Byliśmy w  miejscach upamiętniających historię i tradycję kultury, o wielu  z nich - jak cmentarz żydowski -  nikt nie pamięta. Jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie, którego różnorodne formy  i metody przybliżyły nam istotę tolerancji.