Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Działania profilaktyczne – lepiej zapobiegać niż …

W ramach realizacji Programu Profilaktycznego uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach n/t prawno – karnych następstw posiadania i zażywania narkotyków. Zajęcia przeprowadzili pracownicy  Referatu do Spraw Przestępczości Nieletnich Powiatowej Komendy Policji w Będzinie asp. Urszula Cichopek i mł. asp. Łukasz Ziębiński. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że policjanci w ciekawy sposób przedstawili także problemy wynikające  z  nadużywania alkoholu, stosowania stalkingu czy cyberprzemocy.

Z kolei uczniowie klas II spotkali się z pracownikami Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie. Pani Anna Gruszka i pan Sebastian Szymczak zapoznali młodzież ze specyfiką pracy streetworkera – psychologa ulicy. Dzięki zajęciom młodzież mogła zrewidować swoje poglądy na temat przyczyn bezdomności, przedefiniować pojęcie patologii . Uczniowie analizowali ryzykowne zachowania, które mogą w konsekwencji doprowadzić do  bezdomności.

Mamy nadzieję, że zarówno jedne jak i drugie zajęcia skłoniły uczniów do przemyśleń i w przyszłości będą dokonywali właściwych wyborów życiowych.