Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

„Copernicus” na Szpalcie 2014

Kontynuując silne tradycje dziennikarskie w naszym liceum, redakcja gazety szkolnej „Copernicus” (Paulina Słodkowska, Kacper Szewczyk i Karolina Hołobud) wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich „Szpalta”. Konkurs od siedmiu lat odbywa się w X LO im.I.Paderewskiego w Katowicach i jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym tego typu przeglądem w województwie. Przypomnijmy, że nasze gazetka w latach 2008 – 2011 zawsze stała „na pudle” (w 2008 roku, w swoim debiucie na przeglądzie, zajęła 1 miejsce). W tym roku, niestety, bez sukcesu ale w przyszłym idziemy/piszemy na mistrza.