Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Ciekawe wykłady na lekcjach historii

14 stycznia w naszym Liceum, na lekcjach historii miały miejsce wykłady poświęcone historii ukraińskiego nacjonalizmu w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej. Spotkanie to związane było m.in. z ubiegłoroczną rocznicą mordów na terenie Wołynia na ludności polskiej, dokonanych w latach 40-tych przez członków Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Autorką wykładów była mgr Magdalena Kazik -€“ doktorantka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jej rozprawa doktorska poświęcona jest stosunkowi OUN i UPA do ludności polskiej w czasie drugiej wojny światowej, w świetle polskiej historiografii.