Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Koncert Noworoczny 2014

Zgodnie z tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie w dniu  5 lutego bieżącego roku odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim.
W koncercie uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele parlamentu, organu prowadzącego, władz miasta oraz uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły.
Charakter muzyki granej na żywo przez uczniów, absolwentów i przyjaciół I LO wpisany był w konwencję muzyki klasycznej i estradowej. Artyści wykonali znane i mniej znane utwory muzyczne na skrzypcach, pianinie, trąbce i saksofonie.

Gościem specjalnym koncertu był Chór Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. W skład chóru wchodzą:  absolwenci, rodzice uczniów, nauczyciel i były pracownik I LO oraz przyjaciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Dyrygował Michał Sobolewski.

Podczas koncertu Honorowy Tytuł "Przyjaciel Szkoły" otrzymał Pan Przemysław Magaczewski absolwent z roku 1998. Tytuł zgodnie z decyzją Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół  I LO jest formą podziękowania za wkład pracy i bezinteresowność we wspieraniu inicjatyw szkolnych.

Przygotowany repertuar zaspokoił nawet najbardziej wyrafinowane gusta muzyczne.