Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Wykłady uniwersyteckie w Koperniku

 

21 marca 2014 r. nasze Liceum odwiedziła mgr Diana Walawender – doktorantka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W dziedzinie historii specjalizuje się w zakresie drugiej wojny światowej. Na lekcjach historii, w klasach trzecich, Diana Walawender przedstawiła szczegółowo kwestię procesu norymberskiego, mającego miejsce w latach 1945 – 1946. Prelekcja połączona była z prezentacją multimedialną, w której wykorzystane zostały liczne materiały archiwalne. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zaś nasz gość został nagrodzony brawami uczniów.