Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Stanisława Mariana Skarbińskiego

W dniu 31 marca 2014 r., w auli liceum, miała miejsce zorganizowana przez nas oraz Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej uroczystość odsłonięcia tablicy, poświęconej przemysłowcowi i społecznikowi – Stanisławowi Marianowi Skarbińskiemu (1856 – 1925). Przez wiele lat był on m.in. prezesem Rady Opiekuńczej 7-klasowej Szkoły Handlowej Zgromadzenia Kupców w Będzinie (obecny „Kopernik”). Najważniejszym gościem była dr inż. Dorota Starościak, potomkini rodu  i  autorka książki poświęconej Skarbińskim.

Wraz ze starostą będzińskim – Krzysztofem Malczewskim, dokonała odsłonięcia tablicy. Uroczystości towarzyszyło seminarium naukowe poświęcone przemysłowcom  i społecznikom Zagłębia Dąbrowskiego oraz przygotowana  przez mgr Grażynę Szewczyk debata  prowadzona  przez  uczniów  I LO „Czy istnieje tożsamość  zagłębiowska?”. W ten sposób pokazaliśmy, że jesteśmy wierni ponad   110-letniej tradycji  szkoły opartej o patriotyzm  lokalny i  szacunek wobec każdego człowieka.  

Więcej szczegółów na stronie WSB