Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Czas przemiany serc

W dniach od 1 do 3 kwietnia br. uczniowie naszego liceum przeżywali wielkopostne rekolekcje szkolne. Przez dwa dni członkowie Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre” z diecezji katowickiej i sosnowieckiej dzielili się z młodzieżą bardzo osobistym i głębokim doświadczeniem wiary.

Liczne świadectwa nawrócenia wygłaszane były w atmosferze całkowitej ciszy i skupienia. W murach szkoły rozbrzmiewały radosne pieśni uwielbienia Boga za wielkie działa, których wciąż dokonuje w życiu tych, którzy za Nim idą. W trzecim dniu rekolekcji uczniowie przyszli do kościoła św. Brata Alberta w Będzinie. Owocem własnych przemyśleń było przystąpienie wielu uczniów do sakramentu  pojednania i udział w Eucharystii. Po zakończeniu rekolekcji uczestnicy chętnie dzielili się podczas katechezy swoimi przemyśleniami.