Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Konkurs Wiedzy Technicznej - wyróżnienie dla Dominiki

Uczniowie naszej szkoły - Kasper Dubiel, Wojciech Gacek, Dominika Olbrych w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w XVIII Konkursie Wiedzy Technicznej.

Ta cykliczna impreza, organizowana przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, ma na celu zainteresowanie uczniów szkół  ponadgimnazjalnych szeroko rozumianą techniką i promowanie wśród młodego pokolenia korzyści płynących z wyboru przedmiotów ścisłych na egzaminach maturalnych. Celem tego konkursu jest także doskonalenie umiejętności dostrzegania, obserwowania i analizowania zjawisk otaczającego nas świata.

 

Dostojnymi Patronami Konkursu byli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesław Banyś wraz z gronem Prorektorów oraz Prezydenci: Będzina - Łukasz Komoniewski, Sosnowca- Kazimierz Górski, Dąbrowy Górniczej - Zbigniew Podraza oraz Starosta Powiatu Będzińskiego - Krzysztof Malczewski.

O udział w uczelnianym etapie XVIII Konkursu Wiedzy Technicznej walczyło w tym roku ponad 700 uczniów z 41 szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego i małopolskiego. Po szczęśliwym przebrnięciu eliminacji szkolnych do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 125 osób. To właśnie ci młodzi ludzie przystąpili w dniu 19 marca br. do rozwiązywania testu konkursowego, w którym trzeba było zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu matematyki, fizyki, informatyki a nawet rysunku technicznego.

W kwietniu bieżącego roku odbyło się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. W gronie wyróżnionych uczestników konkursu znalazła się Dominika Olbrych – serdecznie gratulujemy. Nasza Szkoła uzyskała także wyróżnienie i podziękowanie za długotrwałą współpracę, liczne sukcesy uczniów na przestrzeni lat.