Wykład n/t aktywności fizycznej

W dniu 14 kwietnia w naszej szkole, w ramach współpracy z uczelnią, miał miejsce wykład pracownika naukowego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach dr Doroty Groffik na temat roli ruchu w życiu człowieka. W sposób ciekawy i obrazowy wykładowca opisywał pozytywne zmiany, które zachodzą w ciele ludzkim pod wpływem aktywności fizycznej, zachęcając w ten sposób do aktywnego brania udziału w różnych formach aktywizujących układ ruchu. Podkreślał wielokrotnie, iż aktywność fizyczna jest przeciwwagą do zagrożeń cywilizacyjnych i przyczynia się do poprawy zdrowia i jakości życia.

Wykład spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem uczniów oraz nauczycieli.