Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

"Śląskie Asy" z Kopernika

3 czerwca 2014 r. w auli im. Kazimierza Lepszego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się kolejna edycja „Śląskich Asów”. Podczas uroczystości najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, laureaci oraz finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych, zostali uhonorowani listem gratulacyjnym JM Rektora UŚ prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród nagrodzonych   znalazło się w tym roku pięcioro uczniów naszego liceum. Są to Klaudia Bujak, Paweł Dybowski, Igor Kotuła i Dominika Olbrych (tegoroczni absolwenci) oraz Damian Latkowski (uczeń klasy 2) - laureaci ogólnopolskich konkursów przedmiotowych z chemii, fizyki i geografii.

Największym przeżyciem dla młodych naukowców było osobiste spotkanie z profesorem zw. dr hab. Wiesławem Banysiem, który nie tylko pogratulował uczniom zdolności i chęci do nauki, ale zobowiązał się do obniżenia  opłaty rekrutacyjnej na wymarzone kierunki studiów do symbolicznej złotówki.