Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w Koperniku

3 czerwca w murach naszej szkoły gościliśmy Annę Marię Wesołowską znaną z popularnego court show emitowanego przez telewizję TVN.

Pani sędzia podzieliła się zarówno z nauczycielami będzińskich szkół, jak i rodzicami nastolatków swoimi doświadczeniami, obserwacjami i obawami dotyczącymi zagrożeń współczesnego świata, wobec których dzisiejsza młodzież często jest bezradna.

Jej rozważania, a przede wszystkim niesamowita osobowość zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach. Uświadomiła zebranych jak ważna jest znajomość przepisów prawnych w procesie wychowawczym. Przede wszystkim była to jednak  refleksja na temat upadku moralnego współczesnego świata i apel do dorosłych o większą odpowiedzialność, empatię, poskromienie egoizmu, wskazywanie życiowych drogowskazów.