Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Turniej szachowy

 

Uprzejmie informujemy, że dnia 14 czerwca 2014 r. (sobota) o godz. 9.30
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbędzie się:

TURNIEJ SZACHOWY O NAGRODĘ DYREKTORA
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. M. KOPERNIKA W BĘDZINIE

Fascynacja szachami nie mija. Szachy są dostępne wszystkim, zarówno amatorom jak i zawodowcom, niezależnie od wieku i poziomu wykształcenia. Dlatego też popularyzacja gry w szachy ma nadal nieprzemijające walory dydaktyczne dla młodych ludzi. Uczy, że zdobyta wiedza i przygotowanie ułatwiają sukces w zmaganiach, zmuszają do podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę lub intuicję. Za ich trafność odpowiada się natychmiast – w walce z rywalem.

Naukowo też udowodniono, iż dzieci i młodzież grająca w szachy lepiej przyswaja wiedzę szkolną. Nie sposób przecenić walorów umiejętności gry w szachy. Uczą samodzielnego myślenia, koncentracji oraz obiektywizmu w ocenach. Rozwijają inteligencję arytmetyczno-logiczną, uczą kreatywnego myślenia. Uczą, że powinniśmy zawsze przestrzegać zasad etyki, fair play i traktować szachy jako grę prawdziwie królewską.

 

 Z szachowym pozdrowieniem

ORGANIZATORZY

Attachments:
Download this file (regulamin.pdf)Regulamin turnieju szachowego[ ]65 kB