Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Inauguracyjny wykład z chemii

11 czerwca 2014 w naszej szkole gościła Pani profesor dr hab. inż. Ilona Wandzik, która spotkała się z uczniami realizującymi rozszerzony program nauczania z chemii. Pani Profesor poprowadziła wykład "Słodkie oblicza chemii", który zainaugurował współpracę Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej i I LO w ramach patronatu uczelni. Na wykładzie   poznaliśmy budowę i właściwości substancji słodzących (nie tylko węglowodanów), dowiedzieliśmy się jak testuje się słodkie smaki i od czego zależy, czy substancja jest słodka czy gorzka. Wykład był bardzo interesujący, wzbogacony o wiele ciekawostek. Czy wiecie na przykład, że koty nie rozróżniają słodkiego smaku a Rzymianie chorowali z powodu cukru ołowianego?  Z ogromną ciekawością czekamy na następne spotkania.