Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Za mundurem panny sznurem, czyli słów kilka o żołnierzu II RP.

14 czerwca, podczas pikniku naukowego, odwiedzili nas członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „73. Pułku Piechoty z Katowic”. Podczas kilkudziesięciominutowej prelekcji opowiedzieli zgromadzonym o ubiorze i wyposażeniu żołnierza Wojska Polskiego, który służył w II Rzeczypospolitej oraz brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku. Stowarzyszenie Rekonstrukcyjne przywiozło ze sobą również pamiątki, związane z wojskowością dwudziestolecia międzywojennego. Po wykładzie, każdy mógł zadać pytanie członkom „73. Pułku” oraz poczuć się żołnierzem, biorąc w swoje dłonie elementy wyposażenia sanacyjnego Wojska Polskiego.