Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

LOKOMOBILA, czyli machina z duszą – ogólnopolski konkurs dla młodych wynalazców.

W roku szkolnym 2013/14 uczniowie naszej szkoły: Dominika Olbrych, Klaudia Bujak, Paweł Dybowski, Hanna Ziętarska, Piotr Glica, Kaja Sorn i Magdalena Łukasik uczestniczą w konkursie „LOKOMOBILA, czyli machina z duszą”. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim dla młodych wynalazców na machinę z pomysłowym napędem wykorzystującym przemiany energetyczne. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do kreatywności i innowacyjności, twórczego korzystania z dostępnej wiedzy, a także krzewienie umiejętności technicznych

(machinę trzeba własnoręcznie skonstruować), otwartość na poszukiwanie rozwiązań problemów naukowo-technicznych. Współorganizatorem konkursu jest Politechnika Poznańska  a honorowy patronat objął Prezydenta Miasta Poznania.

Aktualnie zakończył się I etap konkursu. Do ścisłego finału zakwalifikowano 8 projektów w tym dwa z nasze szkoły! W finale znaleźli się: Dominika Olbrych, Klaudia Bujak, Paweł Dybowski.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 IK