Kopernik odwiedza Wydział Farmacji

Co roku Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu organizuje Dni Otwarte, które przyciągają wielu maturzystów zainteresowanych studiami medycznymi. W tym roku, wśród licznego grona młodych ludzi, znalazła się też grupa z naszej szkoły.
Mieliśmy okazję zwiedzić nowy budynek uczelni, wysłuchać interesującego wykładu oraz wziąć udział w warsztatach. Zobaczyliśmy rośliny wyhodowane metodą in-vitro, poznaliśmy techniki inżynierii genetycznej, metody barwienia organelli komórkowych barwnikami fluorescencyjnymi oraz mieliśmy szansę przebadać nasze rzęsy pod kątem obecności nużeńca.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych warsztatach oraz podejrzeć życie studenta „od podszewki”

Kaja Sorn, Klaudia Bujak