Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Kopernik odwiedza Wydział Farmacji

Co roku Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu organizuje Dni Otwarte, które przyciągają wielu maturzystów zainteresowanych studiami medycznymi. W tym roku, wśród licznego grona młodych ludzi, znalazła się też grupa z naszej szkoły.
Mieliśmy okazję zwiedzić nowy budynek uczelni, wysłuchać interesującego wykładu oraz wziąć udział w warsztatach. Zobaczyliśmy rośliny wyhodowane metodą in-vitro, poznaliśmy techniki inżynierii genetycznej, metody barwienia organelli komórkowych barwnikami fluorescencyjnymi oraz mieliśmy szansę przebadać nasze rzęsy pod kątem obecności nużeńca.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych warsztatach oraz podejrzeć życie studenta „od podszewki”

                                                                                              Kaja Sorn, Klaudia Bujak