Spotkanie z wykładowcą Academy of Professional Higher Education

6 listopada 2013 mieliśmy okazję gościć w Koperniku przedstawiciela uczelni zagranicznej. Pan Per Dahlstrom, wykładowca duńskiej uczelni  Academy of Professional Higher Education z Lillabaelt  wraz ze studentką z Polski spotkali się z młodzieżą naszej szkoły. Podczas spotkania zaprezentowali ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji oraz możliwości pomocy uczelni i rządu duńskiego dla polskich studentów.

Akademia oferuje różne kierunki studiów m. in. Production Technology, IT Technology, Computer Science, Logistics Management, Marketing, Tourist Management, Multimedia Design and Communication. Warunkiem przyjęcia na uczelnię jest ukończenie szkoły średniej, dobra znajomość języka angielskiego i  motywacja. Studia w Danii są bezpłatne. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy z organizacją EduAbroad.