Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Dzieło literackie jest nieśmiertelne - czytając nie zapomnimy!

Idea wspólnego czytania utworów Aleksandra Fredry - wybitnego komediopisarza doby romantyzmu została zainicjowana przez Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Obcowanie z tekstem kultury pozwala przybliżyć historię i tradycję kulturową. Chętnych do wspólnego czytania było wielu, wśród nich znaleźli się Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Naczelnik  Wydziału Edukacji w Będzinie Roman Goczoł,

przedstawiciel Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie  Marek Machoń, Dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia Dariusz Wiktorowicz, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach Anna Zakrzewska - Zamora, członkowie Rady Miasta i Powiatu w Będzinie, nauczyciele oraz uczniowie I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Wszystkich chętnych do wspólnego czytania  rodzimej literatury pięknej zapraszamy już dziś w przyszłym roku do I LO im. M. Kopernika.

 Zapraszamy do galerii