Dzieło literackie jest nieśmiertelne - czytając nie zapomnimy!

Idea wspólnego czytania utworów Aleksandra Fredry - wybitnego komediopisarza doby romantyzmu została zainicjowana przez Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Obcowanie z tekstem kultury pozwala przybliżyć historię i tradycję kulturową. Chętnych do wspólnego czytania było wielu, wśród nich znaleźli się Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Naczelnik  Wydziału Edukacji w Będzinie Roman Goczoł,

przedstawiciel Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie  Marek Machoń, Dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia Dariusz Wiktorowicz, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach Anna Zakrzewska - Zamora, członkowie Rady Miasta i Powiatu w Będzinie, nauczyciele oraz uczniowie I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Wszystkich chętnych do wspólnego czytania  rodzimej literatury pięknej zapraszamy już dziś w przyszłym roku do I LO im. M. Kopernika.