Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Gimnazjalisto! Po{d}pisz się!

I LO im M. Kopernika w Będzinie zaprasza nauczycieli i młodzież gimnazjalną do udziału w projekcie Gimnazjalisto! Po{d}pisz się!
Celem projektu jest wydanie gazety, w której zostaną opublikowane autorskie teksty, fotografie, materiały graficzne przygotowane przez gimnazjalistów powiatu będzińskiego.
Tematyka materiałów jest nieograniczona. Czekamy na materiały, które będą opowiadały ciekawe historie, przedstawiały pasje samych autorów. Jedynym warunkiem, który chcielibyśmy zaproponować jest dziennikarski gatunek nadsyłanych materiałów (wywiad, reportaż, fotoreportaż, felieton i inne).

Podsumowaniem projektu będzie wydawnictwo - profesjonalnie zredagowane, zaprojektowane i powszechnie udostępnione w sieci. W gazecie nie będziemy publikować żadnych materiałów, które naruszają prawa autorskie.
Materiały prosimy przesyłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

I LO ma bogate doświadczenie związane z tradycyjnymi i nowymi mediami. Redakcja gazety szkolnej “Copernicus” jest wielokrotnym laureatem wojewódzkiego przeglądu gazet szkolnych “Szpalta”.
Absolwenci szkoły to często studenci uczelni artystycznym w tym również reżyserii na Wydziale Radia
i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.
Projekt wpisuje się w założenia podstawy programowej edukacji medialnej i czytelniczej. Odpowiedzialne przyswajanie i twórcze interpretowanie oraz przetwarzanie informacji to cele nauczania
i zadania szkoły zawarte w podstawie.

Terminarz projektu:
do 31 stycznia 2014 - nadsyłanie materiałów
5, 12, 19 lutego 2014 - spotkania redakcyjne w I LO
21 marca 2014 - podsumowanie projektu i publikacja gazety