Gimnazjalisto! Po{d}pisz się!

I LO im M. Kopernika w Będzinie zaprasza nauczycieli i młodzież gimnazjalną do udziału w projekcie Gimnazjalisto! Po{d}pisz się!
Celem projektu jest wydanie gazety, w której zostaną opublikowane autorskie teksty, fotografie, materiały graficzne przygotowane przez gimnazjalistów powiatu będzińskiego.
Tematyka materiałów jest nieograniczona. Czekamy na materiały, które będą opowiadały ciekawe historie, przedstawiały pasje samych autorów. Jedynym warunkiem, który chcielibyśmy zaproponować jest dziennikarski gatunek nadsyłanych materiałów (wywiad, reportaż, fotoreportaż, felieton i inne).

Podsumowaniem projektu będzie wydawnictwo - profesjonalnie zredagowane, zaprojektowane i powszechnie udostępnione w sieci. W gazecie nie będziemy publikować żadnych materiałów, które naruszają prawa autorskie.
Materiały prosimy przesyłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

I LO ma bogate doświadczenie związane z tradycyjnymi i nowymi mediami. Redakcja gazety szkolnej “Copernicus” jest wielokrotnym laureatem wojewódzkiego przeglądu gazet szkolnych “Szpalta”.
Absolwenci szkoły to często studenci uczelni artystycznym w tym również reżyserii na Wydziale Radia
i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.
Projekt wpisuje się w założenia podstawy programowej edukacji medialnej i czytelniczej. Odpowiedzialne przyswajanie i twórcze interpretowanie oraz przetwarzanie informacji to cele nauczania
i zadania szkoły zawarte w podstawie.

Terminarz projektu:
do 31 stycznia 2014 - nadsyłanie materiałów