Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Dziwny jest ten świat, czyli osobliwości fizyki 2014

       25 września uczniowie naszej szkoły, szczególnie zainteresowani fizyką, wybrali się na Uniwersytet Śląski do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego aby wziąć udział w zajęciach „Osobliwości świata fizyki”. W tegorocznej edycji mogliśmy uczestniczyć w trzech wykładach: „Od huśtawki do rezonansu magnetycznego”, „W teatrze wysokich napięć” oraz „Dźwięczna fizyka”.   Patrząc na świat wokół nas nie zastanawiamy się nad tym czy kot może być źródłem wysokiego napięcia, czy samochód to klatka Faraday’a i co zapoczątkowało nowoczesne, medyczne metody diagnostyczne.

 

Nasze życie zmienia się wraz z rozwojem nauki, odkryciami i wprowadzanymi nowymi technologiami. Postęp w nauce jest specyficznym zapisem historii naszej cywilizacji!

       Wykłady były bardzo ciekawe, dzięki nim poszerzyliśmy naszą wiedzę i dowiedzieliśmy się więcej na temat osobliwości otaczającego nas świata.