Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

PWP Partnerstwo - Informatyka - Nanofizyka– PIN

30 września 2014 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu PIN, czyli Partnerstwie- Informatyka- Nanofizyka. Konferencja odbyła się w Śląskim Międzyuczelnianianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.
Było to fascynujące spotkanie z pracownikami Uniwersytetu Śląskiegoz pracodawcami z obszaru nanotechnologii. Służyło ono dalszemu wzmocnieniu współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym jak również przybliżeniu perspektyw rozwoju nanotechnologii oraz możliwości studiowania na kierunku nanofizyka.
Z prawdziwą przyjemnością młodzież wysłuchała wykładów i odczytów, wśród których znalazły się m.in. wystąpienie prof. dr hab. Roman Wrzalika - Prodziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego na temat realizacji projektu „PWP Partnerstwo – Informatyka – Nanofizyka – PIN”; dr hab. Andrzeja Buriana – Dyrektora Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych: „Nanotechnologia – nowe możliwości współczesnej gospodarki”; Mateusza Weissa – studenta kierunku „Nanofizyka i materiały mezoskopowe - modelowanie i zastosowanie”, stażysta projektu PIN na Uniwersytecie w Le Mans.