Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Ślubowanie klas pierwszych

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki” Albert Einstein  

         Kolejne pokolenie Gens Copernici złożyło uroczyste ślubowanie i tym samym stało się pełnoprawnymi członkami wielkiej rodziny Kopernika. Tegoroczna uroczystość ślubowania klas pierwszych przyjęła wyjątkowy charakter ze względu na połączenie inauguracji roku szkolnego 2014/2015 z akademickim patronatem wyższych uczelni: Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego,Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wydziału Chemii Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

              Wśród gości byli: poseł na sejm RP Waldemar Andzel, dr Krzysztof Ćwikiel z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, dr Krzysztof Kozieł z Wydziału Chemii Politechniki Śląskiej, prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik z WSB w Dąbrowie Górniczej.

Akademicką Inaugurację Roku Szkolnego 2014/2015 rozpoczął wykład prof. nadzw. dr hab. Marka Walancika z WSB w Dąbrowie Górniczej.