Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Będzińska Masakra Wiedzą Teoretyczną

W nocy 24/25 października 2014 roku z inicjatywy członków radiowęzła, w naszej szkole odbył się kolejny LARP pt. "Będzińska Masakra Wiedzą Teoretyczną" z okazji zbliżającego się Halloween (przebrania były obowiązkowe!). Wszyscy uczniowie, którzy na co dzień zajmują się szkolnym radiowęzłem (wraz z grupą pomocników) postanowili w tym roku wprowadzić coś nowego, aby przełamać schemat poprzednich tego typu imprez. 

Wśród organizatorów znalazły się osoby zarówno uczniowie klas drugich i trzecich, jak i uczniowie klas pierwszych. Tym razem LARP został zorganizowany dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Kolejną "nowością" była przede wszystkim gra terenowa na dworze na wzór popularnego "Slendera", która pozwoliła uczestnikom zgromadzić podzielone na części wskazówki dotyczące pierwszego miejsca, do którego miała udać się konkretna drużyna. Tym razem drużyny zmagały się z zagadkami z różnych przedmiotów, zamiast z jednego. Podczas Turnieju Ogólnoprzedmiotowego (bo tak nazwaliśmy rozwiązywanie zagadek z tych przedmiotów) drużyny odwiedzały sale udekorowane w klimacie różnych miejsc: Opuszczone Laboratorium (biologia), Stary Szpital Psychiatryczny (chemia), Ponure Cmentarzysko (fizyka), Nawiedzona Szkoła (matematyka), Karczma pod Rozbrykanym Kucykiem (j. polski), gdzie otrzymywały kolejne fragmenty pewnej piosenki.
Ten turniej wygrała drużyna "C", która pierwsza ułożyła w odpowiedniej kolejności otrzymane fragmenty. 
  Skład drużyny "C":
- Dominika Gryzak
- Aleksandra Marzec
- Klaudyna Karpik
- Natalia Zygmunt
- Kamil Kruk.
Najlepsze przebranie miał Adam Mazurski.
Osoby te zostały nagrodzone dodatkowym "np" z dowolnego przedmiotu. Gratulujemy!

Po ogłoszeniu zwycięzców odbył się "Bal Halloweenowy", podczas którego bawiła się zaskakująco duża liczba osób. Gdy bal dobiegł końca, uczniowie udali się do wyznaczonych klas na seanse filmowe. W jednej z sal zorganizowaliśmy dla chętnych karaoke, a spora część uczestników bawiła się w "chowanego" w całej szkole.

                   Mamy nadzieję, że uczestnicy tego wydarzenia bawili się równie znakomicie, jak organizatorzy :)​