Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Bartłomiej Witek laureatem konkursu „Jeden dzień z życia Marii Skłodowskiej-Curie”

Bartłomiej Witek, uczeń klasy Ia, zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Jeden dzień z życia Marii Skłodowskiej-Curie”. Celem konkursu była popularyzacja sylwetki wybitnej uczonej poprzez wizję jej codziennego życia.

Bartek w swej pracy ukazał noblistkę za kierownicą ambulansu wyposażonego w aparat rentgenowski, niosącą pomoc rannym żołnierzom podczas I wojny światowej, czym badaczka udowodniła, że odkrycie radu znalazło praktyczne zastosowanie.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9 listopada podczas uroczystej, jubileuszowej gali w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

Gratulujemy!