Rok szkolny 2014/15

Proponujemy:

• Rozwiązanie tajemnicy znikającego atramentu – warsztaty chemiczne
  • Przepłynięcie Przemszy i...Amazonki – warsztaty geograficzne
  • Słów kilka w obcych językach – francuskie kolędy, angielskie piosenki, włoskie kolory
  • informację o wymianie młodzieżowej do Francji i Hiszpanii
  • warsztaty biologiczne, matematyczne, społeczno – historyczne i inne atrakcje

Gwarantujemy:

• Atrakcyjne zajęcia, opiekę nauczycieli I LO, tematykę zgodną z podstawą programową gimnazjum, realizację kompetencji kluczowych
  • Wizytę w Cafe Kopper

Informację dotyczącą uczestnictwa grupy zorganizowanej prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub faksem pod numer 32/7615920 w terminie do dnia 01.12.2014r.

Z nami przepłyniesz Przemszę i ... Amazonkę

Największe rzeki świata. Będzie to krótki wykład i prezentacja rzek, a następnie grupowy quiz z nagrodami. Zajęcia pozwolą utrwalić i pogłębić wiedzę z hydrografii. W quizie uczniowie wykorzystają informacje zdobyte na zajęciach, jak również te, które znają z literatury młodzieżowej i popularnych filmów.

I colori dItalia ( Kolory Włoch)

Ćwiczenia leksykalne prezentujące 8-10 podstawowych kolorów oraz odniesienia do przedmiotów, potraw, miejsc związanych z Włochami, stymulowana burza mózgów, zabawa: zgadnij co to jest? (dotykanie rozmaitych przedmiotów i odgadywanie ich nazw).

Jak to robią we Francji, czyli święta w Paryżu

Warsztaty z języka francuskiego będą prowadzone przez uczniów klasy drugiej. Uczniowie przygotowali dla Was kolędy w języku francuskim. Nawet nie znając języka francuskiego możesz wziąć w nich udział!!!!!! Pokażemy też ile słów, wyrażeń z języka francuskiego funkcjonuje w języku polskim.

Tajemnice pracowni chemicznej

Zapraszamy na warsztaty chemiczne, na których wyczarujesz dymy, poznasz tajemnice znikającego atramentu i cieczy nieniutonowskiej, może nawet coś wybuchnie?!

Dowiesz się, jak wykorzystać odczynniki do wytrącania osadów, sporządzisz własną tablicę rozpuszczalności, zobaczysz w jaki sposób można zmieniać zabarwienie cieczy w probówce.