Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Wizyta na Uniwersytecie Śląskiem – zastosowania matematyki w robotyce!!!

W ramach naszej owocnej współpracy z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - uczniowie fakultetu z matematyki pod wodzą pani mgr Edyty Szałabskiej-Buczek wzięli wczoraj (1.12.2014 r.) udział w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim. W pierwszej kolejności odbyły się zajęcia z robotyki. Pani dr Jolanta Sobera przedstawiła roboty z najnowszej serii LEGO ®EV3. Omówiła działanie czujników: ultradźwiękowego, dotyku, koloru i podczerwieni. Przybliżyła nam znacznie środowisko programistyczne.

Dzięki temu samodzielnie potrafiliśmy stworzyć oprogramowanie oraz zbudować z klocków LEGO roboty spełniające określone komendy. Następnie braliśmy udział w wykładzie z matematyki prowadzonym przez prof. dr hab. Macieja Sablika na temat granic. Poznaliśmy definicję granicy funkcji, granic prawo i lewostronnych oraz własności granic. Profesor omówił również na przykładach granice właściwe i niewłaściwe funkcji. Wykład był ujmujący! Kolejne takie spotkanie na uczelni przewidujemy w przyszłym semestrze. Nasza obecność na wykładach z matematyki oraz na zajęciach z robotyki odbywać się będzie cyklicznie dwa razy w roku szkolnym.

Uczniowie fakultetu z matematyki – klasa 2

Zdjęcia w galerii.