Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Sonia Kuchna zwyciężczynią konkursu "Booktalking, czyli gawęda o książce"

 

Sonia Kuchna, uczennica klasy I c, została laureatką I miejsca III Powiatowego Konkursu "Booktalking, czyli gawęda o książce", który odbył się 28 listopada w Zespole Szkół w Wojkowicach. Mistrzowski popis krasomówczy Soni, uczestniczki koła teatralnego "Twarze", wprowadził słuchaczy w klimat powieści Carlosa Ruiza Zafona Cień wiatru.

"Konkursy booktalking to już moja mała tradycja, do której zachęcam wszystkich czytających. Zapewniam natomiast osoby, które nie czytają, że książki to wspaniały, różnorodny świat będący schronieniem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i który czeka na odkrycie właśnie przez was. Bohater jednej z moich ulubionych powieści pt. "Cień wiatru" powiedział: "Książki są jak lustro i widzimy w nich tylko to, co już nosimy w sobie."  A Ty? Co w nich zobaczysz? - pyta Laureatka tegorocznego turnieju oraz wielu innych konkursów recytatorskich.

Jury dostrzegło także Bartłomieja Witka, ucznia klasy I a, przyznając mu wyróżnienie za opowieść o podziemnym labiryncie zniszczonej metropolii ukazanym w powieści Metro 2033 D. Głuchowskiego.

Bartek pasjonuje się literaturą, głównie fantasy, a także gra na gitarze. Jego rozległe upodobania muzyczne to gothic metal, jazz czy rock progresywny.

Szkołę reprezentowała również Monika Labus z klasy I b poruszona losem afrykańskich kobiet ukazanym w powieści Waris Dirie Kwiat pustyni.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Autorem zdjęć jest Mateusz Bigaj