Rok szkolny 2014/15

Wykład profesora Kołodko

W dniu 2 grudnia 2014 roku gościem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej był prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko, profesor nauk ekonomicznych,  wicepremier i minister finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003. Profesor spotkał się z przedstawicielami władz Uczelni, wykładowcami, studentami oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wydarzeniu licznie uczestniczyli także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i mieszkańcy. Były minister finansów wygłosił wykład nt. "Ćwierćwiecze transformacji: czy mogło być lepiej, czy będzie", a także podpisywał swoją najnowszą książkę  pt. "Droga do teraz".
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób, nie zabrakło oczywiście przedstawicieli I LO z klasy 1a.