Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Warsztaty - "Mikołaj z Kopernikiem"

4 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pod tytułem „Mikołaj  z Kopernikiem”. Przybyło do nas ponad 120 gimnazjalistów, by uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych i drugich. Gimnazjaliści mieli możliwość poznania naszego liceum. Odwiedzili m.in. szkolne laboratorium, gdzie przeprowadzali ciekawe eksperymenty chemiczne. Udali się również do sali matematycznej, gdzie rozwiązywali zagadki. Na zajęciach z geografii uczniowie „przepłynęli najdłuższe rzeki świata”-

Amazonkę i Przemszę, a na biologii zagłębili się w mikroskopijny świat komórek. Ciekawym doświadczeniem było również „spotkanie” z językami obcymi w naszej szkole. Gości odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował ich drobnymi słodkościami. Mamy nadzieję, że uczestnicy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

Więcej zdjęć w galerii.