Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

 

W DNIU 12.12 2014 R. W GODZINACH OD 12.00 DO 20.00

TRADYCYJNIE NA AULI SZKOLNEJ LICEUM

ORGANIZUJEMY MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

Liczy się każdy list, przygotowaliśmy wzory pism w języku angielskim i opisy spraw.

 

Imprezy promujące prawa człowieka w czasie Maratonu:

13.10-14.00 Debata „Imigranci szansą dla Europy”

            Projekcja filmu:

15.30- 16.10 „KIEDY ZAJDZIE KSIĘŻYC” przedstawia historię dwóch Nigeryjek, Joy i Anny, przerzuconych do Europy przez handlarzy ludźmi. Obie mogą mówić o szczęściu: wiele ofiar handlarzy ginie jeszcze w drodze do Europy, na północnoafrykańskiej pustyni albo na morzu. Inne czeka piekło na miejscu. Przerzuty ludzi odbywają się nocami, kiedy zajdzie księżyc, żeby w ciemnościach straż przybrzeżna nie zauważyła podejrzanych ruchów na brzegu. Po przybyciu do krajów docelowych, Hiszpanii i Danii, obie bohaterki spotkał los tysięcy innych sprzedanych Afrykanek: odebrano im paszporty i zmuszano do prostytucji, podobnie jak dwa miliony innych kobiet i dzieci, które co roku wpadają w ręce bezwzględnych handlarzy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!