Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Polsko - ukraińska wymiana młodzieży

W listopadzie realizowany był projekt polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży. W projekcie uczestniczyło około 80 osób, czterdziestu z polskich szkół i czterdziestu z Ukrainy. W takim przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć również uczniów I LO im. Kopernika. W ciągu tygodniowej współpracy z młodzieżą ukraińską mieliśmy możliwość nie tylko nawiązać nowe znajomości, ale także poznać kulturę i obyczaje sąsiada. Mieliśmy również możliwość spróbowania dań kuchni polskiej i ukraińskiej.

Większość projektu była realizowana w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Naszym opiekunem podczas tego projektu była Pani Marzenna Rudzińska. Koordynatorami „całego zamieszania” byli Pani Dominika Czerniak, Pan Jacek Uroda i Pani Katarzyna Sroka. W czasie trwania projektu zwiedziliśmy nasz będziński zamek, muzeum „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Odwiedziliśmy również Muzeum Śląskie, oraz postindustrialny obiekt - Silesie City Center. Całość projektu zakończył wieczór polsko ukraiński, którego gościem była Pani dyrektor Wanda Zalejska. Wieczór prowadził znakomity duet, doceniony przez Jej Magnificencję Zdzisławę Dacko - Pikiewicz, uczennica z Chersonia Ira Muntyan, oraz uczeń naszego Kopernika Wojciech Stobierski. Mamy nadzieje, że tego typu międzynarodowe przedsięwzięcia będą powtarzane w przyszłości, bo dzięki takim wymianom można zebrać bagaż cennych doświadczeń.

Fotorelacja w galerii.