Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

W obronie praw człowieka

Tradycyjnie 12.12. 2014 roku w naszym Liceum odbył się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Chętni, w godzinach 12:00-20:00, mieli szansę napisać listy do rządu/głowy państwa z jedenastu krajów w obronie obywatela, którego prawa zostało naruszone. Napisaliśmy 242 listy. Maratonowi towarzyszyła  debata "Imigranci szansą dla Europy". Grupa afirmująca w składzie: Aleksandra Zięba, Karolina Hołobud i Monika Cieplińska, musiała zmierzyć się z kontrargumentami grupy negującej: Klaudii Sibielak, Patryka Ungiera i Karoliny Będkowskiej. Obie grupy wymieniły się rzeczowymi argumentami popartymi uzasadnieniami.

 Monika Cieplińska kl.2 d