Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Uczniowie Kopernika na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej.

W ostatnim tygodniu grudnia grupa uczniów realizujących rozszerzony program chemii wzięła udział w zajęciach na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opiekun naszej szkoły z ramienia Wydziału – Pan dr inż. Krzysztof Kozieł – opowiedział nam o profilu studiów chemicznych, kierunkach i perspektywach podjęcia pracy. Później udaliśmy się na najciekawszą część wizyty-zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów chemicznych.

Studenci studiów doktoranckich i pracownicy naukowi bardzo zajmująco opowiadali o swoich badaniach, cierpliwie pokazywali możliwości najnowocześniejszej aparatury. Zobaczyliśmy ciekawy pokaz z wykorzystaniem ciekłego azotu. Szczególne wrażenie zrobił na nas unikatowy w skali kraju reaktor do badania przebiegu reakcji oraz nowoczesny aparat do badań techniką magnetycznego rezonansu jądrowego NMR

Wydział Chemiczny objął patronatem nasze Liceum. W ramach współpracy w ubiegłym roku szkolnym bardzo ciekawy wykład wygłosiła Pani dr hab. inż. Ilona Wandzik.