Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Kolejny już raz w naszej szkole odbył się „Koncert noworoczny” w stylu wiedeńskim


Usłyszeliśmy wyjątkową muzykę graną i śpiewną na żywo przez uczniów I LO im. M. Kopernika w Będzinie oraz wyjątkowego gościa tegorocznego koncertu - Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją Krzysztofa Dudzika. W chórze śpiewają studenci różnych kierunków studiów, a także absolwenci. Łączy ich ta sama pasja - wspólne muzykowanie.

Repertuar zespołu obfituje różnorodnością, jednak już od pierwszych koncertów rysuje się pole zainteresowań dyrygenta i chórzystów - partytury o tematyce sakralnej. Zespół ma za sobą wykonania dzieł najznakomitszych kompozytorów: J. S. Bacha, J.F. Haendla, W. A. Mozarta, K. Pendereckiego, czy W. Kilara.

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach czynnie koncertuje nie tylko w murach macierzystej uczelni, ale reprezentuje ją na koncertach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Zdjęcia w galerii.