Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

ERASMUS PLUS – WIZYTA ROBOCZA W PUERTOLLANO W HISZPANII

W związku z realizacją programu Erasmus Plus zatytułowanego: „Metody i ewolucja pozyskiwania i wykorzystania konwencjonalnych i alternatywnych surowców naturalnych do produkcji energii”, nauczyciele I LO odbyli wizytę roboczą w hiszpańskim liceum w Puertollano.

Podczas pobytu opracowany został wspólny szczegółowy plan realizacji projektu, podział zadań, programy pobytu polskiej młodzieży we Francji oraz hiszpańskiej młodzieży w Polsce. Była to także okazja do poznania nauczycieli liceum Galileo Galilei oraz uczniów. Nauczyciele mieli także okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez hiszpańskich nauczycieli.

Następnym etapem realizacji projektu będzie przygotowanie wideokonferencji, wykładów, artykułów, prezentacji związanych z górnictwem oraz ewolucją tej gałęzi przemysłu w naszym regionie.

Uczniowie I LO wyjadą na wymianę uczniowską pod koniec marca do Chantonnay we Francji, gdzie będą zwiedzać m.in. elektrownię jądrową, oglądać alternatywne sposoby pozyskiwania energii w tym regionie, rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poznawać kulturę Francji.

Zdjęcia w galerii.

 

Ilona Boroń

Agnieszka Broda

Ewa Młynarska - Dąbek