Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Badania aktywności fizycznej

Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie bierze udział w badaniach naukowych prowadzonych przez Katedrę Teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego, Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.

Badania dotyczą aktywności fizycznej młodzieży w aspekcie zdrowego stylu życia.

Do obiektywnej oceny poziomu aktywności fizycznej wykorzystane zostały krokomierze - urządzenia pomiarowe wyliczające ilość kroków, dystans oraz ilość kcal podczas przemieszczania się, które młodzież będzie nosiła przez okres jednego tygodnia. Dane z krokomierza, jak również rodzaj i objętości form aktywności fizycznej, w której badani uczniowie będą uczestniczyli każdego dnia, zapisywane będą w programie internetowym www.indares.com, który jednocześnie porównuje wyniki badanego do kryteriów przyjętych w osiąganiu zdrowego stylu życia. Dzięki tej opcji każdy badany może dokonać samooceny w zakresie aktywności fizycznej i jej udziału w życiu.

Poza tym przeprowadzono badania ankietowe dotyczące aktywności fizycznej i jej uwarunkowań. W badaniach wykorzystano bowiem kompleksowy system on-line ukierunkowany na diagnozę, analizę i porównanie aktywności fizycznej uczestników badań - International Database for Research and Educational Support” (www.indares.com).

Badania mają zasięg międzynarodowy. Dzięki badaniom młodzież dowie się, czy poziom aktywności fizycznej podejmowany w ciągu dnia (tygodnia) jest wystarczający dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, czyli dla zachowania zdrowia. Udzielono młodzieży wskazówek dotyczących, jak często i jaką podejmować aktywność fizyczną, aby styl życia młodzieży odpowiadał normom zdrowego stylu życia.