Rok szkolny 2014/15

Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu...

2 marca 2015r. w auli naszego Liceum odbyło się uroczyste otwarcia wystawy "Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu". W uroczystości udział wzięli między innymi: Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, nauczyciele oraz młodzież szkolna.
Wykład połączony z prezentacją przedstawił Pan Mariusz Solecki, pasjonat historii najnowszej, autor książek poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

Wystawa prezentuje wyniki prac ekshumacyjnych i identyfikacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956".